Warsztaty z wikliny…papierowej

Wiklina papierowa to pojęcie znane emerytom. Na różnych kiermaszach podziwiali oni przedmioty użytkowe wykonane z tej przedziwnej wikliny. Można wprawdzie szukać pomocy w internecie, ale to nie to samo, co spotkanie z osobą mającą duże doświadczenie w tej dziedzinie.

Dzięki inicjatywie Gminnego Ośrodka Kultury i Oświaty w Wisznicach, emeryci z PZERiI mieli możliwość przyjrzenia się i praktycznego działania w zakresie technik wikliny papierowej na warsztatach 7 października 2016 r. Osoby zainteresowane tą formą rękodzieła poznały podstawowe zasady przygotowywania materiałów, wykonywania i łączenia elementów do projektowanego wyrobu. Początki nie były proste. W ciągu dwóch pierwszych godzin udało się uczestnikom warsztatów wykonać ( starannie!) choineczki różnej wielkości. Osoby z fundacji „ Kreacja. Magia rąk”  prowadzące warsztaty podchodziły do tych prób z ogromną życzliwością, radą, pomocą.

Kolejne spotkania, na których można będzie poznawać nowe tajniki tej sztuki i doskonalić swoje umiejętności, odbędą się w nowym terminie. To świetna okazja na jesienne, nawet kameralne, spotkania, prezentowanie swoich możliwości twórczych i umiejętności artystycznych.

HPK