U nas - seniorów

Do kalendarza emerytów na stałe wpisało się Święto Seniora. Wiszniccy emeryci, renciści i inwalidzi z PZERiI rejonu Wisznice obchodzili je 26 października 2016r . Spotkanie integracyjne z tej okazji, przygotowane przez  Zarząd Rejonowy, odbyło się w sali widowiskowej GOK, gdzie na przybyłych czekały świątecznie nakryte stoły, a jesienne kompozycje dekoracyjne współgrały z aurą za oknem.

            Dopisali zaproszeni goście z władz samorządowych i instytucji blisko współpracujących ze Związkiem. Były więc serdeczne życzenia i piękne kwiaty od wójta gminy - Piotra Dragana, dyrektora gimnazjum – Bogusława Szczęśniaka, dyrektora szkoły podstawowej – Andrzeja Nuszczyka, oraz  Piotra Osipiuka dyrektora liceum, Aliny Maniowiec – dyrektora biblioteki publicznej,  Zofii Trocewicz, która przedstawiła ofertę rehabilitacyjną Centrum Medycznego Sanus w Wisznicach,

            Wzruszającym momentem tej uroczystości było uhonorowanie jubilatów pracy związkowej dyplomami uznania i symbolicznym kwiatem. Otrzymali je członkowie Związku, którzy od 25 lat i dłużej należą do Związku, aktywnie włączają się w jego działalność, systematycznie opłacają składki.  Byli to: Banaszczuk Stanisław, Gabrylewicz Marianna, Leszcz Albina, Nuszczyk Jadwiga, Nuszczyk Marian, Kamińska Stanisława, Kremeś Stanisława.

            W programie artystycznym wystąpił Młodzieżowy Zespół Tańca Ludowego pod kierunkiem Bożeny i Bogusława Szczęśniaków z Gimnazjum w Wisznicach, grupa teatralna  pod kierunkiem Barbary Głowackiej ze Szkoły Podstawowej w Wisznicach.  Uroczystość zamykała biesiada ze wspólnym śpiewaniem. Gorący bigos przygotowany przez Janinę Gabrylewicz i Annę Turkiewicz smakował wyśmienicie.  Całości dopełniały słodkie ciasteczka i herbata.

            Spotkanie przebiegło w niezwykle ciepłej i serdecznej atmosferze. Niektórzy już odliczają czas do swojego jubileuszu.

G A L E R I A

HPK