Tobie, Polsko, grali i śpiewali

Emocje towarzyszące polskim pieśniom patriotycznym nie mijają. Po uroczystościach 11 listopada 2016 r na mieszkańców gminy Wisznice czekała jeszcze jedna miła niespodzianka.

            13 listopada 2016r w niedzielne wczesne popołudnie w sali widowiskowej GOKiO odbył się interesujący koncert. Uczestniczyli w nim przedstawiciele władz samorządowych, kościoła, mieszkańcy nie tylko Wisznic. Jako pierwszy wystąpił chór Aster pod kierunkiem Jakuba Iwanejki i zaprezentował pieśni patriotyczne w układzie wielogłosowym. Pieśń „ Gaude Mater Polonia” ujęła i wzruszyła wszystkich. Niezwykłymi wrażeniami artystycznymi obdarowała wszystkich młodzieżowa orkiestra dęta ze szkoły muzycznej z Brześcia na Białorusi. Pięknie brzmiały melodie polskich pieśni patriotycznych, legionowych, partyzanckich. W repertuarze orkiestry znalazły się także pieśni ludowe i biesiadne polskie i białoruskie. Kwintet młodziutkich wokalistek o dźwięcznych głosach, pełnych wdzięku, w białoruskich sukniach zdobionych ludowymi wzorami był nagradzany wielokrotnie brawami, podobnie jak orkiestra.

            Trzeba dodać, że to nie pierwszy występ w Wisznicach tej sympatycznej orkiestry przyjmowanej zawsze z życzliwością i uśmiechem prowadzonej przez dyrygenta mówiącego po polsku.

                                                                                              HPK