Święto Niepodległości – święto pokoleń

W niezwykłej scenerii odbywały się tegoroczne obchody rocznicy odzyskania niepodległości. Poranek 11 listopada 2016 przywitał nas prawdziwie zimowymi widokami. Przysypane śniegiem drzewa tworzyły magiczny pejzaż.

Na miejsce gminnych obchodów tego doniosłego święta o godzinie 10.30 przybyły poczty sztandarowe, delegacje instytucji państwowych, organizacji społecznych, stowarzyszeń, mieszkańcy gminy. PZERiI reprezentowali Stanisława Moryl, Małgorzata Kapczuk, Sławomir Lewczuk. Niezwykle w zimowej scenerii wyglądały wiązanki kwiatów białych i czerwonych składanych przed pomnikiem pamięci narodowej. Po wystąpieniach władz samorządowych w programie artystycznym wystąpiła młodzież z grupy teatralnej GOKiO z montażem poezji patriotycznej, chór seniorów Aster pod kierunkiem Jakuba Iwanejki z pieśniami legionowymi i patriotycznymi, Karolina Cegłowska z gimnazjum w Wisznicach w solowym popisie wokalnym.

W kościele parafialnym odbyła się msza święta za Ojczyznę. Tradycyjnie na wieczór patriotyczny do Dubicy zaprosiło Stowarzyszenie OSP Jedna Dubica.

Mimo bardzo niesprzyjającej aury wszystkich zaskoczyli najmłodsi uczestnicy programu artystycznego. Przejęci swoją rolą  dzielnie znosili chłód i padający śnieg. Z radością i dumą patrzyli na nich stojący tuż za nimi ich najbliżsi. Pan Stanisław B. z uwagą słuchał recytacji poezji patriotycznej przez swojego prawnuka Daniela Korszuna. Pani Irena O. uśmiechała się do swojego wnuka Pawła Lewczuka, który z powagą pełnił obowiązek chorążego pocztu sztandarowego.

Tak oto historia, łącząc pokolenia, staje się najlepszą nauczycielką patriotyzmu.

                                                                                  HPK