Na „Bal w Savoyu”

W tym roku to już czwarty wyjazd do Teatru Muzycznego w Lublinie (26 listopada 2016). Jak się okazało, świat operetki wciąż cieszy się powodzeniem u seniorów i ich sympatyków Oddziału Rejonowego PZERiI w Wisznicach. Tym razem skusił „ Bal w Savoyu”, operetka rewiowa w trzech aktach.

Libretto operetki to źródło komizmu, jakim zawsze są przebieranki i pomyłki co do osoby. Akcja obfituje w wiele zabawnych sytuacji scenicznych. Padające ze sceny kwestie dotyczące miłości, zdrady wielokrotnie nagradzano brawami z widowni, bo jak się okazuje, nie straciły na swojej aktualności mimo upływu czasu. Piękny balet, barwne kostiumy, urok rewii, wdzięk tańczących. Z ogromną przyjemnością słuchało się orkiestry, chóru, bandu w drugim akcie i partii solowych, czy duetów. Całości dopełniały ciekawe rozwiązania scenograficzne.

W obsadzie tej sztuki znalazły się dwie osoby dla nas szczególnie bliskie, bo znane nam osobiście. Patrycjusz Sokołowski wystąpił w jednej z ważniejszych ról Mustafy Beja, a Andrzej Waszczuk dał popis gry na saksofonie w drugim akcie bandu na scenie. Na zakończenie spektaklu były od nas kwiaty dla Patrycjusza Sokołowskiego, którego grę podziwiali obecni z nami jego rodzice.

Uczestnicy wyjazdu już dopraszają się o nowy wyjazd do teatru muzycznego.

HPK